همسرداری

اینها قاتل رابطه جنسی هستند !

باید این نکته را به تمام زوج های جوان در زمینه همسرداری خاطر نشان کنیم که آمار طلاق در زمینه مشکل رابطه جنسی بالا است، پس بد نیست که با مواردی که قاتل رابطه جنسی هستند آشنا شوید. یک رابطه جنسی خوب و رضایت بخش باعث حس آرامش، نزدیکی و صمیمیت بیشتر بین همسران می شود و همین دلیلی می شود بر اینکه شاید همسران در بسیاری موارد همدلی بیشتری با یکدیگر داشته باشند و مشاجراتشان کمتر منجر به جدایی شود.

با مادمازل همراه شوید تا با تمام قاتلان رابطه جنسی آشنا شوید و از آن پیشگیری کنید.

استرس اولین قاتل رابطه جنسی

اکثر افراد در زمانهایی هم که استرس دارند باز هم کارهای بسیاری را به خوبی انجام می دهند. اما میل جنسی و برقراری رابطه جنسی از آن مواردی است که با وجود استرس امکان پذیر نیست. استرس ممکن است برای هر فردی در خانه، محل کار و یا روابطش پیش بیاید اما یادگیری راهی برای غلبه بر این استرس بسیار مهم است. برای رفع استرس می توانید به تنهایی کارهایی برای خودتان انجام دهید و مراجعه به یک مشاور و یا دکتر نیز می تواند بسیار موثر باشد.

پس اگر جزو افرادی هستید که دائم از هر اتفاق کوچکی دچار استرس می شوید بهتر است هر چه سریع تر برای از بین بردن این قاتل رابطه جنسی اقدام کنید.

مشکلات بین همسران

مهم ترین نصیحت به تمام همسران این است که حتی اگر در تمام روز جنگ و دعوا داشته اید به هنگام رفتن به رختخواب تمامش را فراموش کنید و از محرومیت جنسی همسرتان به عنوان یک سلاح استفاده نکنید.

عوامل مختلفی بر روی روابط جنسی همسران تاثیر می گذارد و یکی از این موارد مشاجران زیاد بین همسران است

از عوامل کاهش میل جنسی می توان به این موارد اشاره کرد : ادامه جنگ در رختخواب، داشتن ارتباط کلامی ضعیف، احساس خیانت و تمام احساساتی که باعث می شود به شریک زندگیتان اعتماد نداشته باشید.

بهتر است ابتدا به ترمیم رابطه تان با یکدیگر بپردازید، راهی پیدا کنید که به هم ابراز عشق و علاقه کنید، زمانهایی را برای بودن با هم و صحبت کردن با یکدیگر تعیین کنید.

اگر با گذشت زمان هم نتوانستید بر تمام این احساسات غلبه کنید بدانید که زنگ خطر فروپاشی زندگیتان زده شده است پس هر چه سریع تر به یک مشاور مراجعه کنید.

الکل بی رحم ترین قاتل رابطه جنسی

ممکن است شما فکر کنید با نوشیدن الکل میل بیشتری به برقراری رابطه جنسی دارید اما باید به شما بگوییم که این یک تفکر اشتباه است. نوشیدن الکل به عنوان یکی از فاکتورهای قاتل رابطه جنسی بین همسران شناخته می شود.

کم خوابی و بی خوابی

آیا شما از افرادی هستید که شبها خیلی دیر به رختخواب میروید و صبح ها خیلی زود بیدار می شوید؟ آیا شما دچار مشکلاتی چون بی خوابی یا خواب زیاد و طولانی و یا آپنه خواب دارید؟

مشکلات خواب هم به عنوان یکی از موارد قاتل رابطه جنسی شناخته می شوند. پس بهتر است بر روی عادات خوابتان بیشتر کار کنید

باید این نکته را بدانید که مشکلات خواب شبانه به طور مستقیم بر روی روابط جنسی زناشویی تاثیر می گذارد و در واقع خستگی باعث کاهش میل جنسی می شود.

پس هر چه سریع تر بر روی عادات خواب شبانه خود کار کنید و اگر فکر می کنید که اختلالات خوابتان به راحتی به دست خودتان قابل حل نیست بهتر است که به یک دکتر مراجعه کنید.

مصرف بعضی از داروها

مصرف بعضی از داروها باعث کاهش میل جنسی می شود. این داروها عبارتند از :

  • داروهای ضد افسردگی
  • داروهای فشار خون
  • قرص های ضد بارداری ( بعضی از تحقیقات این گفته که باعث کاهش میل جنسی می شود را رد کرده )
  • داروهای شیمی درمانی
  • داروهای آنتی HIV
  • فیناستراید

ممکن است تغییر در دوز دارو و یا تغییر دارو بتواند از این عارضه جلوگیری کند، پس همواره به یاد داشته باشید که به هیچ وجه داروی خود را قطع نکنید و در این رابطه با پزشک خود صحبت کنید.

اگر با شروع یک داروی جدید متوجه تغییراتی در رابطه جنسی با همسرتان شدید حتما به پزشکتان مراجعه و از او مشورت بخواهید.

رضایت نداشتن از اندامتان

از امروز بر روی خودتان کار کنید که اندامتان را بپذیرید و با آن در صلح باشید، حتی اگر در حال کار بر روی اندامتان هستید و هنوز به ایده آلتان نرسیده اید.

همه چیز از آنجا شروع می شود که شما احساس خوبی به خود داشته باشید و همین بر روی تمام خلق و خوی شما تاثیر مثبت می گذارد.

اگر همسر شما دارای اعتماد به نفس پایین است و این احساس را دارد که اندامش قابل قبول نیست این وظیفه شما است که به او اعتماد به نفس کافی را بدهید.

چاقی عامل مهم در کاهش میل جنسی

وقتی شما دارای اضافه وزن و چاقی هستید، میل جنسی در شما بسیار کمرنگ می شود. اضافه وزن باعث می شود که شما از رابطه جنسی با همسرتان لذت نبرید و یا نتوانید آنگونه که دلتان می خواهد رابطه برقرار کنید و همین موضوع باعث کاهش اعتماد به نفستان می شود.

چاقی مشکلات زیادی را برای انسان به وجود می آورد و باید بگویم که یک قاتل رابطه جنسی نیز شناخته می شود و تاثیر مستقیم بر روابط جنسی بین همسران میگذارد

بهتر است همین امروز یک تغییر اساسی ایجاد کنید و با انگیزه به سراغ کاهش وزنتان بروید. در این راه می توانید از یک مشاور و یا دکتر کمک بگیرید.

کاهش هورمون تستوسترون در مردان

کاهش این هورمون در مردان باعث کاهش و یا قطع میل جنسی می شود. با بالا رفتن سن مردان این هورمون ممکن است مقداری کاهش یابد. از دیگر تاثیرات اضافه وزن که بر روی مردان خودش را نشان می دهد، همین کاهش هورمون تستوسترون است.

پس این هورمون می تواند به دلایل مختلفی در بدن مردان کاهش پیدا کند پس با پیدا کردن دلیل آن می توانید به رفع آن بپردازید.

افسردگی اصلی ترین قاتل رابطه جنسی

افسردگی می تواند بسیاری از احساسات و لذت بردن از آنها را خاموش کند و یکی از آن ها برقراری رابطه جنسی است. و این از دلایل بسیار مهم است که شما به دنبال راهکاری برای درمان باشید.

افسردگی یکی از عواملی است که منجر به کاهش میل جنسی می شود.

اگر روند درمانی شما بر پایه استفاده از دارو است و احساس می کنید که بر روی رابطه جنسی شما با همسرتان تاثیر گذاشته است، بهتر است این مسئله را به پزشکان بگویید زیرا مصرف بعضی از داروهای ضد افسردگی ( نه تمام آنها ) باعث کاهش میل جنسی می شوند و به اصطلاح به عنوان قاتل رابطه جنسی شناخته می شوند.

باز هم خاطر نشان می کنیم که درمان افسردگی شما مهم تر از هر چیزی است پس اگر دارو مصرف می کنید به هیچ وجه بدون دستور پزشکتان آن را قطع نکنید.

یائسگی در خانم ها

در بسیاری از خانم ها میل جنسی در زمان یائسگی بسیار کم می شود. و این تا حدودی به دلیل علائمی چون خشکی واژن و درد به هنگام برقراری رابطه جنسی است.

اما باید بگویم خانم ها با هم متفاوت هستند و حتی ممکن است بعد از یائسگی نیز همچنان رابطه جنسی مناسبی با همسرشان داشته باشند و اینها تا حدودی به سلامت کلی بدن، اعتماد به نفس و رابطه همسران بر می گردد.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.